Pozor na znaménka!

Hřejivé sluneční paprsky lákají k vystavení našeho těla slunci. Jenomže ozonová vrstva je slabá, a proto propouští čím dál více nebezpečných UV paprsků, což naší kůži rozhodně nesvědčí. Hnědé flíčky, mateřská znaménka a pigmentové skvrny nás pak nemusí trápit jen z estetického hlediska. Je dobré jim věnovat dostatek pozornosti, aby nám nepřerostly ve zdravotní problém. Případů rakoviny kůže totiž rychle přibývá.

oči

Nejagresivnější a nejnebezpečnější je melanom, což je zhoubný nádor kůže. Pokud ho nezachytíte včas a neléčíte ho, je smrtelný. Jedinou možností, jak nejhoršímu zabráníte, je, že se ho zbavíte co nejdříve, ještě než začne vytvářet metastáze. Včasné léčení je téměř stoprocentní. Pokud se vám tedy na kůži objeví nové znaménko, nebo pokud to stávající začne měnit barvu, svědí, krvácí a roste, navštivte okamžitě lékaře. Jakákoliv změna totiž může představovat závažný problém.

Návštěva dermatologa je vhodná při jakékoliv vaší nejistotě a pochybnostech. Jestliže máte jen malé podezření, neváhejte a na vyšetření se objednejte.

pihy